1 Ağustos 2016

Yönetim Kurulu Üyeleri

Yönetim Kurulu Üyeleri

Melikşah Utku
(Yönetim Kurulu Başkanı):

1968 yılında Ankara’da doğdu. 1990’da Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1990-1992 yılları arasında London School of Economics’te ve 1996-1998 yılları arasında Marmara Üniversitesi’nde İktisadi Kalkınma üzerine yüksek lisans yaptı. Akabinde yazılım ve tekstil sektörlerinde çalıştı. 2004 yılında Albaraka Türk’te Genel Müdür Danışmanı olarak çalışmaya başladı. Mayıs 2006 – Temmuz 2007 yıllarında Albaraka Türk’te Başekonomistlik görevini yürüttü. 1995 yılından Aralık 2009’a kadar Yeni Şafak Gazetesi’nde ekonomi üzerine köşe yazıları yazdı. 2007-2009 döneminde Yatırımcı İlişkileri Müdürlüğü görevinden sonra, Aralık 2009’da CIO olarak başladığı Genel Müdür Yardımcılığı’nı, Mali İşler, Bütçe ve Finansal Raporlama ve Kurumsal İletişimden Sorumlu CFO olarak sürdüren Utku, 2013 ve 2016 yılları arasında Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Ekim 2016 tarihi itibarıyla Albaraka Türk Genel Müdürü olarak görevine devam eden Utku, bu görevinin yanı sıra Bereket Varlık Kiralama A.Ş., Değer Varlık Kiralama A.Ş. ile Albaraka Portföy Yönetimi A.Ş. ve Albaraka Kültür Sanat ve Yayıncılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı  ve Katılım Emeklilik ve Hayat A.Ş.  Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevlerini sürdürmektedir. Aynı zamanda Albaraka Türk  İcra Komitesi, Kredi Komitesi, Ücretlendirme Komitesi ve BT Yönetişim Komitesi üyesidir. 

Muzaffer ÇÖLMEK (Yönetim Kurulu Üyesi):

1976 Yılında, Karaman’da doğan Muzaffer Çölmek, 2004 yılında Bilkent Üniversitesi, Muhasebe Bilgi Sistemlerinden mezun olmuştur. İş hayatına Kasım 2006’da Albaraka Türk, Konya Sanayi şubesinde başlamıştır. Mayıs 2010’da Bankamızda Finansal Kurumlarda bölge yöneticisi olarak yeni bir görev üstlenmiştir. Mart 2019’dan itibaren Finansal Kurumlar Birim Müdürü olarak görevini sürdürmektedir. Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

Tülay ŞALVA (Yönetim Kurulu Üyesi):

1980 yılında İstanbul’da doğan Tülay ŞALVA, 2004 yılında Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Ankara’da bulunan özel bir şirkette iş hayatına başlayarak, yaklaşık 2,5 yıl farklı departmanlarda görev aldıktan sonra İstanbul’a dönerek 2006 yılı Aralık ayında Bankacılık kariyerine başladı. 2015 yılında Albaraka Türk Katılım Bankası ailesine katılarak Finansal Kurumlar Müdürlüğünde çalışmaya başlayan ve Mayıs 2018 yılından bu yana Yatırım Bankacılığı Birim Müdürü olarak görev yapan Tülay ŞALVA’ nın, toplamda 13,5 yıllık bankacılık tecrübesi bulunuyor. Bereket Varlık Kiralama Şirketinde de yönetim kurulu üyesi görev almaktadır. Tülay ŞALVA’nın Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme Lisansları bulunmaktadır.

İbrahim ÖZ  (Yönetim Kurulu Üyesi):

1987 yılında İstanbul’da doğan İbrahim ÖZ 2005 Yılında Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2010 yılında Sabancı Üniversitesi Üretim Sistemleri ve Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 2011 Yılı’nda Finans Bölümü Yüksek Lisans Derecesini tamamladı. Çalışma hayatına Garanti  Yatırım Araştırma Bölümünde  başladıktan sonra 2012 yılında Kuveyt Türk Katılım Bankası’nda Ürün Geliştirme ve İşletme Pazarlama Uzmanı Olarak görev almıştır. Sermaye Piyasaları Faaliyetleri  Düzey-3 ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme Lisans  belgeleri sahibi olan İbrahim ÖZ, 2014 Yıl sonunda Albaraka Türk Yatırımcı İlişkileri Bölümü’ne geçiş yapmış ve hali hazırda Yönetici olarak görev yapmaktadır. Bu görevine ek olarak 26 Mart 2020 tarihi itibariyle Bereket Varlık Kiralama A.Ş. ‘de Yönetim Kurulu Üyesi olarak  görev almaktadır.

Cihat KESKİN  (Yönetim Kurulu Üyesi):

 1990 yılı İstanbul doğumlu olan Cihat KESKİN 2008 yılında Eyüp Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2015 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi Ekonomi Bölümü ve New York Eyalet Üniversitesi New Paltz Kampüsü Ekonomi Bölümü çift diploma programından mezun olmuştur. Çalışma hayatına 2015 yılında Albaraka Türk Katılım Bankası Finansal Kurumlar Müdürlüğünde başlamıştır. Sermaye Piyasaları Düzey-3, Türev Ürünler ve Kurumsal Yönetim Lisansı belgeleri sahibi olan Cihat KESKİN 2018 yılından itibaren Albaraka Türk Yatırımcı İlişkileri Müdürlüğü’nde görevini sürdürmektedir. Mart 2020 tarihi itibarıyla Bereket Varlık Kiralama A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Zeynep MEMİŞ (Yönetim Kurulu Üyesi):

 1985 yılında İstanbul’da doğan Zeynep Memiş, 2006 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Bizim Menkul Değerler A.Ş Kurumsal Finansman ve Araştırma bölümünde uzman yardımcısı olarak olarak iş hayatına başladı. 5 yıl süren görevinin ardından 2012 yılında Akdeniz Güvenlik Hizmetleri A.Ş şirketinde yatırımcı ilişkileri yöneticisi olarak görev aldı. 2019 Aralık ayından beri Albaraka Türk’te Yatırım Bankacılığı biriminde yönetmen olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda Bereket Varlık Kiralama Şirketinde yönetim kurulu üyesi olarak görev almaktadır.  Zeynep Memiş’in Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı, Kurumsal Yönetim Derecelendirme Uzmanlığı Lisansları bulunmaktadır.